Obecnie na rynku działa mnóstwo adwokatów i radców prawnych, dlatego, gdy osoba nie mająca na co dzień do czynienia z profesjonalnymi pełnomocnikami i z prawem, pragnie znaleźć osobę, która zajmie się jej sprawą, będzie musiała sprostać nie małemu wyzwaniu, gdyż wybór pełnomocników jest naprawdę duży. Sytuacja dodatkowo komplikuje się, gdy adwokat potrzebny jest „na już”, co jest bardzo częste w sprawach karnych, dlatego dzisiaj podpowiemy czym się kierować wybierając adwokata do prowadzenia sprawy karnej.

Poszukiwania adwokata rozpocząć należy od popytania znajomych bądź rodziny, czy mogą kogoś polecić do prowadzenia sprawy. Udając się do osoby z polecenia, masz bowiem pewność, że ktoś ze znajomych osób już tę osobę „sprawdził”, gdyż z nią współpracował, możesz ponadto dowiedzieć się o sposobie działania takiego adwokata czy o jego kontakcie z klientem.

W przypadku polecenia istotne jednak jest, żeby ustalić czy osoba, która poleciała danego adwokata miała sprawę podobną, zbliżoną do twojej, a więc czy ten konkretny adwokat specjalizuje się w sprawach tego rodzaju. Adwokaci z reguły sprawami karnymi się zajmują, może jednakże się zdarzyć, że ten konkretny pełnomocnik z polecenia zajmuje się tylko np. sprawami rodzinnymi, a nie sprawami karnymi, nie można bowiem oczekiwać, że każdy profesjonalny pełnomocnik będzie specjalistą w każdej gałęzi prawa.

Z kolei wcześniejsze zorientowanie się w jakiej dziedzinie dany adwokat działa przede wszystkim oszczędzi czas jednej i drugiej stronie, gdyż jeżeli z polecenia nie uda się znaleźć adwokata należy rozpocząć poszukiwania w internecie.

Poszukiwania obrońcy na własną rękę można rozpocząć od różnego rodzaju portali internetowych na których użytkownicy polecają konkretnych adwokatów z którymi mieli okazję współpracować, większość kancelarii adwokackich posiada jednakże strony internetowe, dlatego pełnomocnika można również znaleźć bez problemu wpisując odpowiednie hasło w wyszukiwarkę.

Sprawdź opinie o danym adwokacie na portalu

www.wybierzprawnika.com 

setki opinii o adwokatach z całej Polski 

Żeby jednakże wybrać tego odpowiedniego prawnika, zwrócić uwagę należy na kilka rzeczy. W pierwszej kolejności należy sprawdzić czym się dana kancelaria zajmuje, a więc w jakich dziedzinach świadczy pomoc prawną.

Informację taką zwykle można bez problemu uzyskać zapoznając się z ofertą danej kancelarii, poprzez wybór odpowiedniej zakładki na stronie internetowej. Jeśli już ustalimy, że kancelaria prowadzi sprawy karne, warto sprawdzić jakie doświadczenie w tego rodzaju sprawach posiadają prowadzący ją adwokaci.

Taką informację również zwykle można znaleźć na stronie internetowej kancelarii, zapoznając się z notatkami na temat zespołu kancelarii. Sprawdzając doświadczenie warto zatem zwrócić uwagę na to jak długo dana osoba wykonuje zawód adwokata, gdzie się kształciła oraz jak przebiega jej kariera zawodowa, a więc z jakimi instytucjami czy kancelariami współpracowała. Bardzo często na stronie kancelarii można znaleźć również link do bloga z artykułami, lub same artykuły, w których wyjaśniane są zawiłości prawne, zapoznanie się z takimi publikacjami również może być pomocne przy wyborze pełnomocnika.

Zapoznanie się z profilem działalności kancelarii to jednak zwykle tylko połowa drogi, gdyż zwykle zanim podejmie się z kimś współpracę pragnie się usłyszeć opinię innej osoby, która z danym pełnomocnikiem już współpracowała, dlatego jeśli adwokat nie jest z polecenia, można takiego adwokata spróbować „sprawdzić” poprzez różne fora czy portale internetowe na których inni użytkownicy zamieszczają informacje na temat współpracy z danym adwokatem, również te negatywne.

W przypadku wyboru adwokata, który miałby prowadzić sprawę karną, istotne również jest, aby działał on w okręgu w którym toczy się postępowanie karne. Sprawy karne zwykle bowiem są bardzo dynamiczne, a podczas postępowania bardzo często zachodzi konieczność podejmowania szybkich działań, żeby więc mieć pewność, że ustanowiony obrońca będzie sprawnie działał w imieniu swojego klienta, warto zdecydować się na adwokata działającego na miejscu.

SPRAWDŹ TAKŻE DYSKUSJĘ NA NASZYM FORUM – PODZIEL SIĘ WŁASNYM DOŚWIADCZENIEM

⇨JAK WYBRAĆ DOBREGO ADWOKATA / RADCĘ PRAWNEGO – KLIKNIJ TUTAJ ⇦

Adwokat Prawo Karne WARSZAWA – DOBRY! – KLIKNIJ TUTAJ ⇦

Adwokat Prawo Karne WROCŁAW – Opinie 

 

Znasz dobrego adwokata do sprawy karnej godnego polecenia – podziel się tą informacją w komentarzu poniżej

Jak wybrać dobrego adwokata do sprawy karnej ?

Komentarzy do 13 thoughts on “Jak wybrać dobrego adwokata do sprawy karnej ?

  • 6 maja 2017 z 18:48
   Permalink

   dobrze i logicznie ułożona linia obrony wykaże, że zaistniały przesłanki z art 25 § 1 KK a obrażenia, które odniósł były niefortunnym zbiegiem okoliczności z uwagi na mocne upojenie alkoholowe agresora, ponieważ najpierw przytrzymywał mu ręce żeby nie doszło do ataku a jak okazało się, że agresor jest silniejszy fizycznie i się oswobodził to wyprowadził cios. To z kolei doprowadziło do chęci skutecznego obezwładnienia napastnika…. no i dalej już nastąpiła ww. niefortunność. Natomiast art 25 § 2, sposób obrony nie był niewspółmierny ponieważ bronił się tak jak został zaatakowany… pięściami, no chyba, że okładał go kijem albo cegłą

 • 7 maja 2017 z 00:38
  Permalink

  dodam jeszcze ze mam świadków trzeźwych którym mówił ze nic nie pamięta o co się na mnie rzucił. Którego adwokata we Wrocławiu wynająć?

  • 7 maja 2017 z 11:15
   Permalink

   Sprawa rozbija się o to, że i tak sam sobie nie poradzi a adwokat doprowadzi sprawę do art. 25 § 1 a przynajmniej do 25 § 3. Widziałem dużo „słabsze” linie obrony przeważające szalę na sali rozpraw. Natomiast dla takiej linii obrony najistotniejsze jest to, że najpierw próbowano agresora uspokoić trzymając za ręce, to nie przyniosło rezultatu no i skończyło się tak jak się skończyło.

   Ty nie zbieraj świadków mogących potwierdzić coś rzekomo zasłyszanego tylko takich, którzy są w stanie potwierdzić taką wersję wydarzeń jak opisałeś. Zostałeś już w ogóle przesłuchany? Jeśli tak to w jakim charakterze i ewentualnie jakie zarzuty Ci stawiają?

 • 7 maja 2017 z 15:30
  Permalink

  w tym wydarzeniu było razem 4 osoby + ja i pobity 2 osoby nw co powiedziały jeden powiedział ze przy tym go nie było a jeden powiedział to co ja bd pewnie w tym tygodniu przesłuchiwany i nw zbytnio co im mówić+ dodam jeszcze ze dziś się dowiedziałem ze już chodzi normalnie do pracy i normalnie wszystko widzi

  • 7 maja 2017 z 15:56
   Permalink

   Zacznij proszę pisać pełnymi zdaniami i w miarę poprawną polszczyzną, strasznie ciężko jest przeczytać to co piszesz. Na przesłuchanie idź z adwokatem, który pomoże Ci nie wyłapać zarzutów z art 157 KK. Sądzę, że sam sobie z tą sprawą nie poradzisz.

 • 7 maja 2017 z 16:04
  Permalink

  Mam wezwanie na policje. KTOREGO ADWOKATA Z WROCLAWIA WYJANAC? we wezwaniu jest napisane: uderzenie ręka innej osoby i spowodowanie obrażeń na okres dłuży niż 7 dni jako podejrzany

 • 6 maja 2017 z 17:34
  Permalink

  To, że on cię sprowokował może mieć znaczenie w sprawie i może zaważyć na surowości wyroku, natomiast z twojego opisu przebiegu zdarzeń wynika, że o obronie koniecznej nie może tutaj być mowy.

Dodaj komentarz