Sprawy frankowe nie tracą na popularności, rynek na taką sytuację bardzo szybko więc zareagował i wręcz jak „grzyby po deszczu” pojawiają się kolejne kancelarie specjalizujące się w tego typu sprawach.

W pierwszym odczuciu taka sytuacja może wydawać się korzystna dla frankowiczów, w końcu konkurencja wpływa nie tylko na jakość świadczonych usług, lecz również kształtuje stawki za prowadzenie sprawy, w praktyce jednakże taka sytuacja rodzi duże ryzyko, gdyż wówczas wybór dobrego prawnika może być bardzo trudny, podpowiemy więc dzisiaj na co zwrócić uwagę poszukując pełnomocnika.

Szukając prawnika do sprawy frankowej przede wszystkim zwróć uwagę by osoba ta posiadała uprawnienia do wykonywania zawodu adwokata lub radcy prawnego, a więc żeby była profesjonalnym pełnomocnikiem. Nie negocjuj, nie prowadź rozmów z pośrednikami ( nawet jeśli gwarantują, że sprawą zajmie się kancelaria ), którzy obiecają wszystko aby tylko zgarnąć prowizję za zdobycie klienta.

Posiadanie tytułu adwokata bądź radcy prawnego zobowiązuje bowiem tę osobę to prowadzenia twojej sprawy z najwyższą starannością i stanowi gwarancję bezpieczeństwa, gdyż każdy profesjonalny pełnomocnik objęty jest obowiązkowym ubezpieczeniem odpowiedzialności cywilnej, zobowiązany jest do zachowania tajemnicy zawodowej oraz wiążą go korporacyjne kodeksy etyki.

Usługi świadczone przez profesjonalnego pełnomocnika podlegają więc licznym restrykcjom, oczywiście z korzyścią dla klienta.

Pamiętaj również, że w sądzie reprezentować może cię tylko osoba, która posiada uprawnienia zawodowego pełnomocnika, jeśli więc swoją sprawę frankową przekażesz do prowadzenia kancelarii odszkodowawczej lub firmie, która nie jest prowadzona przez adwokata lub radcę prawnego, wówczas najprawdopodobniej dopiero w sądzie poznasz osobę, która będzie cię reprezentować, nie będziesz więc mieć okazji jej poznać i nie będziesz mieć pewności czy zna niuanse twojej sprawy, ryzykujesz więc tym samym przegraną w postępowaniu.

Dobry prawnik od spraw frankowiczów to taki, który już na pierwszym spotkaniu szczegółowo wyjaśni ci w jaki sposób prowadzi sprawy i jak współpraca z nim będzie wyglądać.

Ponadto, prawnik dobrze wykonujący swoją pracę nie ukrywa niczego przed swym klientem, w toku prowadzonej sprawy powinieneś więc mieć wgląd do wszystkich dokumentów, które twojej sprawy dotyczą, jak również powinieneś mieć możliwość zapoznania się z treścią pozwu przed jego złożeniem oraz dalszymi pismami procesowymi.

Przed każdą rozprawą prawnik powinien zapewnić ci konsultację, w szczególności wówczas, gdy na danej rozprawie będziesz słuchany w charakterze strony.

Na spotkaniu poprzedzającym rozprawę twój pełnomocnik powinien wyjaśnić ci jak zeznania wyglądają pod względem technicznym oraz podpowie na co podczas zeznań należy zwrócić szczególną uwagę, gdyż jest to bardzo istotne dla sprawy.

Takie przygotowanie do rozprawy zmniejszy więc twój stres związany z postępowaniem sądowym i ryzyko, że o czymś zapomnisz lub coś pominiesz.

Decydując się na skorzystanie z usług danego pełnomocnika z całą pewnością będziesz oczekiwał, że to ta właśnie konkretna osoba będzie prowadzić twoją sprawę, upewnij się więc czy tak w istocie będzie.

Może się również zdarzyć, że wybrany przez ciebie pełnomocnik nie będzie jednak mógł iść z tobą na rozprawę, zatem już podczas pierwszych rozmów o ewentualnej współpracy dopytaj jak zostanie rozwiązana ta kwestia.

Dobry pełnomocnik powinien bowiem w takim przypadku zapewnić udział substytuta w rozprawie lub na posiedzeniu sądu, substytut powinien natomiast znać twoją sprawę oraz posiadać odpowiednie przygotowanie i doświadczenie zawodowe w tego typu sprawach.

Równie ważne jak prowadzenie samej sprawy jest także ustalenie kwestii finansowych, zatem już przed podpisaniem umowy z konkretnym pełnomocnikiem powinieneś zostać poinformowany o wysokości wynagrodzenia kancelarii z tytułu prowadzenia sprawy przed sądami powszechnymi, w jakiej wysokości jest wynagrodzenie ryczałtowe pełnomocnika, czy będziesz musiał dodatkowo zapłacić za stawiennictwo na rozprawach, czy obciążać cię będą koszty dojazdu, czy w przypadku wygranej do ciebie trafią zasądzone przez sąd koszty zastępstwa procesowego oraz czy w przypadku wygranej pełnomocnik otrzyma dodatkową premię za sukces.

Jeżeli umowa zawarta z pełnomocnikiem zakłada zapłatę także premii za sukces, powinieneś zostać również poinformowany o sposobie jej wyliczenia bądź w umowie powinna zostać wskazana jej wartość kwotowa. W przypadku wygranej zasądzone kwoty, tj. należność główna i odsetki, powinny trafić bezpośrednio na twoje konto.

Dobry pełnomocnik to osoba, która zna się na danego rodzaju sprawach i posiada w ich prowadzeniu doświadczenie, zatem przed podpisaniem umowy upewnij się czy dany adwokat bądź radca prawny prowadził sprawy frankowe oraz jaki był rezultat prowadzonych przez niego postępowań.

Argumentacja wysuwana przez twojego pełnomocnika podczas procesu powinna uwzględniać najnowsze orzecznictwo, zarówno polskie, jak i europejskie, twój pełnomocnik powinien więc być „na bieżąco” i mieć wiedzę co w innych sprawach frankowych się dzieje, by móc ją następnie wykorzystać w twojej sprawie.

Na końcu podkreślić należy, że dobry prawnik to taki, który informuje o swojej działalności oraz sytuacji procesowej swojego klienta w sposób rzetelny i uczciwy. Żaden prawnik nie powinien bowiem rozpowszechniać informacji mogących wprowadzać w błąd, przypisywać sobie cudzych zasług bądź sugerować, że ma jakikolwiek wpływ na sędziów lub orzecznictwo – poza wpływem merytorycznym, wynikającym z zastosowanej argumentacji procesowej.

Pamiętać również musisz, że żaden pełnomocnik nie może zagwarantować ci wygrania sprawy, jeśli więc twierdzi inaczej, wiedz, że wprowadza cię w błąd. W przypadku każdego postępowania sądowego istnieje ryzyko przegranej, linia orzecznicza w sprawach frankowych cały czas się kształtuje, więc powinieneś zostać o tym uczciwie poinformowany.

 

Kancelarie frankowicze ranking – po czym poznać dobrego prawnika

Komentarzy do 15 thoughts on “Kancelarie frankowicze ranking – po czym poznać dobrego prawnika

  • 2 czerwca 2019 z 14:20
   Permalink

   Wszędzie straszą, że te kancelarie dla frankowiczów pracują za nie mniej niż 20.000zł :( Jak tu więc człowiek ma pozwać bank? Ceny są zaporowe dla kogoś kto ma jeszcze kredyt CHF na głowie

   • 21 czerwca 2019 z 17:22
    Permalink

    To narracja banków i konkurencji. Najwierw zanim pojawiły się wygrane w sprawach frankowiczów banki straszyły, że nie da się z nimi wygrać w sądzie bo kredyty chf są ok i działali zgodnie z prawem. Pojawiły się pierwsze korzystne wyroki dla frankowiczów, później był ich wysyp to trzeba zmienić narracje i wmówić ludziom, że pozwanie banku za kredyt frankowy się nie opłaca i jest zbyt ryzykowne no i oczywiście trwa baaardzo długo.

    Kancelarie z czołówki tego rankingu to profesjonaliści, którzy sprawami frankowiczów zajmowały się od samego początku. Zaczynali w 2014 r. nierzadko sami mieli kredyty frankowe lub ktoś z rodziny miał i tak zainteresowali się tematem. Znają sytuacje frankowiczów i wiedzą na jakie wydatki można sobie pozwolić mając kredyt CHF. Często rozkładają bez problemu płatność na raty lub dostsowują stawki do wielkości kredytu. Sprawdź to! Narracja, że dobre i sprawdzone kancelarie dla frankowiczów z tego rankingu są drogie to też narracja konkurencji innych kancelarii adwokackich i radcowskich oraz firm które widzą we frankowiczach zarobek. Wchodzą na rynek w 2019 r. bez doświadczenia i chcą zawojować rynek. Na takie firmy bardzo ale to bardzo trzeba uważać bo sprawy frankowe są łatwe do przegrania.

 • 12 października 2019 z 00:35
  Permalink

  Jak ktoś szuka prawnika do sprawy frankowej polecam zapoznać się z tym materiałem https://youtu.be/kNUnyuiwlqM – następnie wybierać tylko wśród sprawdzonych adwokatów i radców prawych. Tylko sprawdzone kancelarie prowadzące sprawy frankowiczów od lat. W tym przypadku nie opłaca się ryzykować!

  • 12 października 2019 z 10:54
   Permalink

   Fajny materiał ale powinni po prostu doradzić do których kancelarii się zwrócić. I jeszcze lepiej aby podali np Getin Bank najlepsza jest kancelaria xxx a Pko Bp najlepsza jest kancelaria yyy bo mają najwięcej wygranych spraw etc.

    • 13 października 2019 z 23:28
     Permalink

     Widać, że się chyba dopiero rozkręcają ale film o kancelariach dla frankowiczów i informacje jak wybrać dobrą kancelarię mega ciekawy. Chyba jeszcze nie widziałem tak dobrego materiału na ten temat w internecie.

 • 2 listopada 2019 z 21:03
  Permalink

  W każdym artykule powinno się ostrzegać przed wszelkiego rodzaju kancelariami odszkodowaczymi, spółkami z o.o. i s.a. W ostatnich tygodniach widziałem jak tego typu kancelarie beszczelnie naciągały klientów, oszukiwały co do ostatecznej kwoty płatności co więcej podawali wyroki i twierdzili, że oni wygrali sprawy a tak naprawdę były to wyroki innych kancelarii.

  • 4 listopada 2019 z 08:32
   Permalink

   Nie rozumiem ludzi, którzy bez sensownie kombinują. Sprawdzonych w sprawach frankowych jest z 20 kancelarii, chociażby tych wymienionych w rankingu kancelarii dla frankowiczów i do nich trzeba się kierować. Jest ich sporo więc ofertę każdy znajdzie dla siebie. Poszukiwanie pomocy prawnej wśród firm czy kancelarii odszkodowawczych jest skrajną głupotą.

   • 6 listopada 2019 z 00:05
    Permalink

    Tych ludzi nie ma co winić. Oni nie są tego świadomi. Większość ludzi jedynie co to słyszy w telewizji czy radiu o tym, że frankowicze wygrywają sprawy i nic z tym nie robi. Takie firmy odszkodowawcze mają całe sztaby handlowców działających na zasadzie piramid. Kiedyś chodzili po szpitalach i szukali ludzi po wypadkach a teraz szukają frnkowiczów. Atakują takie osoby przez portale społecznościowe czy znajomych oferując pomoc. Są szkoleni na bezwzględną sprzedaż i dla nich liczy się tylko prowizja. Taka osoba jest właściwie bezbronna. Bo przychodzi do niej lub pisze ktoś kto się przedstawia jako ekspert z dużej korporacji czy z grupy kapitałowej i opowiada o sukcesach ( najczęściej nie ich bo te fimy podszywają się pod wyroki które uzyskały inne kancelarie , opowiada o tym, że mają setki a nawet tysiące klientów a do tego przedstawia jeszcze ofertę z której osoba poddana tym manipulacjom nie jest w stanie nawet wywnioskować jak ogromną kwotę na końcu zapłaci. Cały czas się podreśla jej tylko, że na początek 4 tyś a reszta później. Ludzie się na to nabierają, nikt nie sprawdza reputacji firmy, nikt nie sprawdza tych handlowców, nikt nie szuka żadnych rankingów bo ci handlowcy to zawodowcy i wiedzą jak manipulować ludzmi.

 • 18 listopada 2019 z 13:00
  Permalink

  Jak trudne to są sprawy zdałem sobie sprawę dziś gdy na jednym forum dla frankowiczów ktoś napisał taki wpis „Dzień dobry, mam podpisaną umową z Raiffeisen Polbank z maja 2007. Sam jestem radcą prawnym i chciałbym samodzielnie poprowadzić swoją sprawę, ewentualnie również innych osób. Chodzi mi nie o unieważnienie umowy kredytowej, tylko o jej odfrankowienie. Czy ktoś tu ma podobną sytuację i chciałby się ze mną skontaktować? Pozdrawiam serdecznie”Dlatego myślę, że do tych spraw trzeba się naprawdę bardzo dobrze przygotować. Wpis nawet fajny ale tu https://frankowicze.tv/kancelarie-dla-frankowiczow/ temat kancelarii dla frankowiczów moim zdaniem jest nieco szerzej opracowany.

 • 18 listopada 2019 z 22:46
  Permalink

  A Wrocław ma jakąś dobrą kancelarie dla frankowiczów czy koniecznie trzeba szukać kogoś w Warszawie? Teraz podobno można już normalnie złożyć pozew w miejscu zamieszkania?

Dodaj komentarz