Sprawy frankowe nie tracą na popularności, rynek na taką sytuację bardzo szybko więc zareagował i wręcz jak „grzyby po deszczu” pojawiają się kolejne kancelarie specjalizujące się w tego typu sprawach. 

W pierwszym odczuciu taka sytuacja może wydawać się korzystna dla frankowiczów, w końcu konkurencja wpływa nie tylko na jakość świadczonych usług, lecz również kształtuje stawki za prowadzenie sprawy, w praktyce jednakże taka sytuacja rodzi duże ryzyko, gdyż wówczas wybór dobrego prawnika może być bardzo trudny, podpowiemy więc dzisiaj na co zwrócić uwagę poszukując pełnomocnika.

Szukając prawnika do sprawy frankowej przede wszystkim zwróć uwagę by osoba ta posiadała uprawnienia do wykonywania zawodu adwokata lub radcy prawnego, a więc żeby była profesjonalnym pełnomocnikiem. Nie negocjuj, nie prowadź rozmów z pośrednikami ( nawet jeśli gwarantują, że sprawą zajmie się kancelaria ), którzy obiecają wszystko aby tylko zgarnąć prowizję za zdobycie klienta.

Posiadanie tytułu adwokata bądź radcy prawnego zobowiązuje bowiem tę osobę to prowadzenia twojej sprawy z najwyższą starannością i stanowi gwarancję bezpieczeństwa, gdyż każdy profesjonalny pełnomocnik objęty jest obowiązkowym ubezpieczeniem odpowiedzialności cywilnej, zobowiązany jest do zachowania tajemnicy zawodowej oraz wiążą go korporacyjne kodeksy etyki.

Usługi świadczone przez profesjonalnego pełnomocnika podlegają więc licznym restrykcjom, oczywiście z korzyścią dla klienta.

Pamiętaj również, że w sądzie reprezentować może cię tylko osoba, która posiada uprawnienia zawodowego pełnomocnika, jeśli więc swoją sprawę frankową przekażesz do prowadzenia kancelarii odszkodowawczej lub firmie, która nie jest prowadzona przez adwokata lub radcę prawnego, wówczas najprawdopodobniej dopiero w sądzie poznasz osobę, która będzie cię reprezentować, nie będziesz więc mieć okazji jej poznać i nie będziesz mieć pewności czy zna niuanse twojej sprawy, ryzykujesz więc tym samym przegraną w postępowaniu.

Dobry prawnik od spraw frankowiczów to taki, który już na pierwszym spotkaniu szczegółowo wyjaśni ci w jaki sposób prowadzi sprawy i jak współpraca z nim będzie wyglądać.

Ponadto, prawnik dobrze wykonujący swoją pracę nie ukrywa niczego przed swym klientem, w toku prowadzonej sprawy powinieneś więc mieć wgląd do wszystkich dokumentów, które twojej sprawy dotyczą, jak również powinieneś mieć możliwość zapoznania się z treścią pozwu przed jego złożeniem oraz dalszymi pismami procesowymi.

Przed każdą rozprawą prawnik powinien zapewnić ci konsultację, w szczególności wówczas, gdy na danej rozprawie będziesz słuchany w charakterze strony.

Na spotkaniu poprzedzającym rozprawę twój pełnomocnik powinien wyjaśnić ci jak zeznania wyglądają pod względem technicznym oraz podpowie na co podczas zeznań należy zwrócić szczególną uwagę, gdyż jest to bardzo istotne dla sprawy.

Takie przygotowanie do rozprawy zmniejszy więc twój stres związany z postępowaniem sądowym i ryzyko, że o czymś zapomnisz lub coś pominiesz.

Decydując się na skorzystanie z usług danego pełnomocnika z całą pewnością będziesz oczekiwał, że to ta właśnie konkretna osoba będzie prowadzić twoją sprawę, upewnij się więc czy tak w istocie będzie.

Może się również zdarzyć, że wybrany przez ciebie pełnomocnik nie będzie jednak mógł iść z tobą na rozprawę, zatem już podczas pierwszych rozmów o ewentualnej współpracy dopytaj jak zostanie rozwiązana ta kwestia.

Dobry pełnomocnik powinien bowiem w takim przypadku zapewnić udział substytuta w rozprawie lub na posiedzeniu sądu, substytut powinien natomiast znać twoją sprawę oraz posiadać odpowiednie przygotowanie i doświadczenie zawodowe w tego typu sprawach.

Równie ważne jak prowadzenie samej sprawy jest także ustalenie kwestii finansowych, zatem już przed podpisaniem umowy z konkretnym pełnomocnikiem powinieneś zostać poinformowany o wysokości wynagrodzenia kancelarii z tytułu prowadzenia sprawy przed sądami powszechnymi, w jakiej wysokości jest wynagrodzenie ryczałtowe pełnomocnika, czy będziesz musiał dodatkowo zapłacić za stawiennictwo na rozprawach, czy obciążać cię będą koszty dojazdu, czy w przypadku wygranej do ciebie trafią zasądzone przez sąd koszty zastępstwa procesowego oraz czy w przypadku wygranej pełnomocnik otrzyma dodatkową premię za sukces.

Jeżeli umowa zawarta z pełnomocnikiem zakłada zapłatę także premii za sukces, powinieneś zostać również poinformowany o sposobie jej wyliczenia bądź w umowie powinna zostać wskazana jej wartość kwotowa. W przypadku wygranej zasądzone kwoty, tj. należność główna i odsetki, powinny trafić bezpośrednio na twoje konto.

Dobry pełnomocnik to osoba, która zna się na danego rodzaju sprawach i posiada w ich prowadzeniu doświadczenie, zatem przed podpisaniem umowy upewnij się czy dany adwokat bądź radca prawny prowadził sprawy frankowe oraz jaki był rezultat prowadzonych przez niego postępowań.

Argumentacja wysuwana przez twojego pełnomocnika podczas procesu powinna uwzględniać najnowsze orzecznictwo, zarówno polskie, jak i europejskie, twój pełnomocnik powinien więc być „na bieżąco” i mieć wiedzę co w innych sprawach frankowych się dzieje, by móc ją następnie wykorzystać w twojej sprawie.

Na końcu podkreślić należy, że dobry prawnik to taki, który informuje o swojej działalności oraz sytuacji procesowej swojego klienta w sposób rzetelny i uczciwy. Żaden prawnik nie powinien bowiem rozpowszechniać informacji mogących wprowadzać w błąd, przypisywać sobie cudzych zasług bądź sugerować, że ma jakikolwiek wpływ na sędziów lub orzecznictwo – poza wpływem merytorycznym, wynikającym z zastosowanej argumentacji procesowej.

Pamiętać również musisz, że żaden pełnomocnik nie może zagwarantować ci wygrania sprawy, jeśli więc twierdzi inaczej, wiedz, że wprowadza cię w błąd. W przypadku każdego postępowania sądowego istnieje ryzyko przegranej, linia orzecznicza w sprawach frankowych cały czas się kształtuje, więc powinieneś zostać o tym uczciwie poinformowany.

 

Kancelarie frankowicze ranking – po czym poznać dobrego prawnika

Komentarzy do 27 thoughts on “Kancelarie frankowicze ranking – po czym poznać dobrego prawnika

  • 2 czerwca 2019 z 14:20
   Permalink

   Wszędzie straszą, że te kancelarie dla frankowiczów pracują za nie mniej niż 20.000zł :( Jak tu więc człowiek ma pozwać bank? Ceny są zaporowe dla kogoś kto ma jeszcze kredyt CHF na głowie

   • 21 czerwca 2019 z 17:22
    Permalink

    To narracja banków i konkurencji. Najwierw zanim pojawiły się wygrane w sprawach frankowiczów banki straszyły, że nie da się z nimi wygrać w sądzie bo kredyty chf są ok i działali zgodnie z prawem. Pojawiły się pierwsze korzystne wyroki dla frankowiczów, później był ich wysyp to trzeba zmienić narracje i wmówić ludziom, że pozwanie banku za kredyt frankowy się nie opłaca i jest zbyt ryzykowne no i oczywiście trwa baaardzo długo.

    Kancelarie z czołówki tego rankingu to profesjonaliści, którzy sprawami frankowiczów zajmowały się od samego początku. Zaczynali w 2014 r. nierzadko sami mieli kredyty frankowe lub ktoś z rodziny miał i tak zainteresowali się tematem. Znają sytuacje frankowiczów i wiedzą na jakie wydatki można sobie pozwolić mając kredyt CHF. Często rozkładają bez problemu płatność na raty lub dostsowują stawki do wielkości kredytu. Sprawdź to! Narracja, że dobre i sprawdzone kancelarie dla frankowiczów z tego rankingu są drogie to też narracja konkurencji innych kancelarii adwokackich i radcowskich oraz firm które widzą we frankowiczach zarobek. Wchodzą na rynek w 2019 r. bez doświadczenia i chcą zawojować rynek. Na takie firmy bardzo ale to bardzo trzeba uważać bo sprawy frankowe są łatwe do przegrania.

   • 24 grudnia 2019 z 10:13
    Permalink

    To nie jest prawda znajdziesz już kancelarie sporo taniej. Ale nie szukaj po taniości bo jest też wielu kombinatorów na rynku. Dobra kancelaria swoje musi brać wiadomo nie ma co popadać w skrajności ale nikt za 4k dobrze sprawy frankowej nie zrobi. Dobrze poszukaj opinii w internecie, poczytaj bo szansa jest tylko jedna a jak źle wybierzesz i nawet się rozmyślisz to prawnicy niechętnie oddają kasę

 • 2 listopada 2019 z 21:03
  Permalink

  W każdym artykule powinno się ostrzegać przed wszelkiego rodzaju kancelariami odszkodowaczymi, spółkami z o.o. i s.a. W ostatnich tygodniach widziałem jak tego typu kancelarie beszczelnie naciągały klientów, oszukiwały co do ostatecznej kwoty płatności co więcej podawali wyroki i twierdzili, że oni wygrali sprawy a tak naprawdę były to wyroki innych kancelarii.

  • 4 listopada 2019 z 08:32
   Permalink

   Nie rozumiem ludzi, którzy bez sensownie kombinują. Sprawdzonych w sprawach frankowych jest z 20 kancelarii, chociażby tych wymienionych w rankingu kancelarii dla frankowiczów i do nich trzeba się kierować. Jest ich sporo więc ofertę każdy znajdzie dla siebie. Poszukiwanie pomocy prawnej wśród firm czy kancelarii odszkodowawczych jest skrajną głupotą.

   • 6 listopada 2019 z 00:05
    Permalink

    Tych ludzi nie ma co winić. Oni nie są tego świadomi. Większość ludzi jedynie co to słyszy w telewizji czy radiu o tym, że frankowicze wygrywają sprawy i nic z tym nie robi. Takie firmy odszkodowawcze mają całe sztaby handlowców działających na zasadzie piramid. Kiedyś chodzili po szpitalach i szukali ludzi po wypadkach a teraz szukają frnkowiczów. Atakują takie osoby przez portale społecznościowe czy znajomych oferując pomoc. Są szkoleni na bezwzględną sprzedaż i dla nich liczy się tylko prowizja. Taka osoba jest właściwie bezbronna. Bo przychodzi do niej lub pisze ktoś kto się przedstawia jako ekspert z dużej korporacji czy z grupy kapitałowej i opowiada o sukcesach ( najczęściej nie ich bo te fimy podszywają się pod wyroki które uzyskały inne kancelarie , opowiada o tym, że mają setki a nawet tysiące klientów a do tego przedstawia jeszcze ofertę z której osoba poddana tym manipulacjom nie jest w stanie nawet wywnioskować jak ogromną kwotę na końcu zapłaci. Cały czas się podreśla jej tylko, że na początek 4 tyś a reszta później. Ludzie się na to nabierają, nikt nie sprawdza reputacji firmy, nikt nie sprawdza tych handlowców, nikt nie szuka żadnych rankingów bo ci handlowcy to zawodowcy i wiedzą jak manipulować ludzmi.

 • 18 listopada 2019 z 13:00
  Permalink

  Jak trudne to są sprawy zdałem sobie sprawę dziś gdy na jednym forum dla frankowiczów ktoś napisał taki wpis „Dzień dobry, mam podpisaną umową z Raiffeisen Polbank z maja 2007. Sam jestem radcą prawnym i chciałbym samodzielnie poprowadzić swoją sprawę, ewentualnie również innych osób. Chodzi mi nie o unieważnienie umowy kredytowej, tylko o jej odfrankowienie. Czy ktoś tu ma podobną sytuację i chciałby się ze mną skontaktować? Pozdrawiam serdecznie”Dlatego myślę, że do tych spraw trzeba się naprawdę bardzo dobrze przygotować.

 • 18 listopada 2019 z 22:46
  Permalink

  A Wrocław ma jakąś dobrą kancelarie dla frankowiczów czy koniecznie trzeba szukać kogoś w Warszawie? Teraz podobno można już normalnie złożyć pozew w miejscu zamieszkania?

  • 19 listopada 2019 z 13:06
   Permalink

   We Wrocławiu chyba tylko 2 dobre kancelarie. Wiesz składając pozew musisz ustalić do jakiego sądu to pójdzie. Np Sąd Okręgowy w Warszawie to teraz wiadomo którzy sędziowie orzekają korzystnie a którzy nie korzystnie dla frankowczów. Więc jeśli twoja sprawa trafi do sędziego który orzeka nie korzystnie to kancelaria nie opłaca pozwu i sprawa wraca. Dobre kancelarie co mają obcykane sprawy frankowiczów znają ten numer i go robią. Musisz ustalić jak jest w sądzie we Wrocławiu – jak weźmiesz dobrą kancelarię co działa na miejscu to oni z pewnością wiedzą który sędzia jak orzeka. Jak prawnik tego nie wie to mu sprawy nie zlecaj bo to znaczy, że specjalistą od franków stał się dopiero po wyroku TSUE jak 98% kancelarii które teraz reklamują się jaki pomoc dla frankowiczów

 • 25 listopada 2019 z 09:30
  Permalink

  We Wrocławiu czy Warszawie kancelarie znajdziesz. Może nie za wiele tych dobrych ale są. Zobacz ten ranking frankowiczów co link jest wyżej. Gorzej za kancelariami w mniejszych miastach Opole, Kędzierzyn-Koźle ostatnio się rozglądałem i nie ma nic sprawdzonego nadal, trzeba jechać do Wrocławia

  • 25 listopada 2019 z 15:54
   Permalink

   Kancelarie które teraz reklamuja się jako specjaliści od frankowiczów to masz teraz w każdym mieście ale do większości nie warto iść. Jest też afera, że kancelarie od odszkodowań wzięły się za sprawy frankowiczów i podeszły do tego w bardzo nie uczciwy sposob w związku z czym zabrał się za nie UOKIK. Więc wybór prawnika musi być przemyślany i opierający się tylko o kancelarie radców prawnych lub adwokatów ale tu też trzeba uważać bo jak widzisz, że jakiś adwokat lub radca prawny ( tu częściej) chowa się za spółką z o.o. ( bez względu na tłumczenie dlaczego) to też ich omijaj z daleka

  • 28 grudnia 2019 z 20:10
   Permalink

   Dobrych kancelarii frankowych wcale nie jest tak dużo. We Wrocławiu może 2 dobre, w Warszawie z 6 szt. Ogłoszeń, że niby specjalizują się w sprawach frankowiczów jest dużo ale ekspertów z krwi i kości to właśnie tak mało

 • 1 grudnia 2019 z 10:09
  Permalink

  Co to za pytanie czy warto zlecić sprawę spółce która pomaga frankowiczom. Dobrego prawnika do spraw frankowiczów na pewno poznać po tym, że się nie ukrywa za spółką z o.o. Jeśli jakiś prawnik w ten sposób promuje swój biznes jest skreślony. Nawet jeśli to prawdziwy prawnik czyli adwokat lub radca prawny to odpada – w internecie jest podanych bardzo wiele powodów dlaczego należy unikać kontaktów z takimi firmami. Jednak za spółkami w większości kryją się udawani prawnicy.

 • 3 stycznia 2020 z 09:15
  Permalink

  Jest jakiś ranking kancelarie frankowe pokazujący które kancelarie np z takich miast jak Warszawa, Wrocław, Poznań czy Kraków są najlepsze?

  • 12 stycznia 2020 z 19:13
   Permalink

   Ale jaki ranking kancelarii frankowych? Kto to układa lepiej poczytaj ten wpis na forum co jest tu podlinkowany we wcześniejszych wpisach

 • 7 lutego 2020 z 20:21
  Permalink

  A znalazłem jeszcze taki ranking kancelarii co o nim powiecie

  Ranking Kancelarii Frankowych
  Ranking Kancelarii Frankowych stanowi szczególną pozycję w naszych rankingach kancelarii. Wyjątkowa uwaga, jest wyjątkowo istotna przy wyborze pełnomocnika mającego prowadzić spór sądowy z bankiem. W przypadku kredytów pseudo walutowych tzw. „we frankach” rozważny wybór kancelarii jest konieczny, a wynika to zarówno z wysokiej wartości roszczeń, wysokiej specjalizacji, złożoności problemu, jak również zalewowi reklamy najróżniejszych kancelarii, które czasami nie spełniają standardów wymaganych w tak złożonych sprawach i które nie posiadają koniecznego doświadczenia. Każda dobra kancelaria prawna jest w stanie nauczyć się dobrze prowadzić sprawy kredytów frankowych, jednak jedynie skorzystanie z doświadczonej, posiadającej liczne korzystne wyroki, kancelarii prawnej daje rękojmię należytej reprezentacji. W naszym rankingu umieściliśmy tylko kancelarie frankowe, które posiadają co najmniej kilka korzystnych wyroków uzyskanych przeciwko bankom w procesach frankowych. Większość tych kancelarii zajmuje się sprawami kredytów we frankach od 2016 r., a kilka od 2015, a nawet 2014 r. W naszym rankingu umieściliśmy jedynie te kancelarie, których sukcesy mogą być obiektywnie potwierdzone, pominęliśmy natomiast takie, które chwalą się wyrokami, ale nie podają ich sygnatur, uniemożliwiając obiektywną weryfikację. W naszym rankingu nie zdecydowaliśmy się też zamieścić firm odszkodowawczych, które w ostatnim czasie zajęły się reprezentacją kredytobiorców w sprawach frankowych uznając, że skoro nie uzyskały one jeszcze korzystnych wyroków, nie sposób określić ich skuteczności, jak również dlatego, że w przypadku umów z takimi firmami, często nieznana jest kredytobiorcy osoba pełnomocnika, co uniemożliwia ocenę jego profesjonalizmu.
  Zachęcamy do zapoznania się z listą kancelarii, które nasz zespół redakcyjny może polecić z czystym sumieniem. Zapraszamy też do samodzielnej oceny, komentarzy i sugerowania niezamieszczonych na liście, rzetelnych kancelarii frankowych. Jednocześnie informujemy, że oceny i komentarze podlegają systemowi weryfikacji mającemu na celu przeciwdziałanie spamowaniu wyników rankingu.

  GRYF – Radcy Prawni
  ul. B. Krzywoustego 15/4,
  70-250 Szczecin
  +48 661 329 563
  chf@gryfpro.pl

  Kancelaria Adwokacka Jacek Czabański
  +48 690 835 405
  biuro@kancelariaczabanski.pl

  Kancelaria Prawna Themi
  +48 504 855 462
  +48 790 720 004
  kancelaria@themi.pl

  Mazur i Wspólnicy Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych
  +48 22 521 07 00
  franki@mazuriwspolnicy.pl

  Radca Prawny Sylwester Kasprzewski
  +48 661 329 563
  kontakt@gryfpro.pl

  Kancelaria Prawna Barbara Garlacz
  48 661 499 963
  konsultacja@kancelariagarlacz.pl

  Na Bank Orski Dąbrowska Kancelaria
  +48 22 625 06 16
  kancelaria@nabank.info

  Kancelaria Radosław Górski
  +48 22 290 35 75
  sekretariat@gorski-radcaprawny.pl

  Kancelaria Marcin Szymański – Drzewiecki, Tomaszek i Wspólnicy
  +48 22 840 95 00
  dt@dt.com.pl

  Kancelaria Dariusz Wółkiewicz
  +48 602 179 208
  kancelaria@adwokatwolkiewicz.pl

  Kancelaria Agnieszka Osowiecka
  +48 694 723 790
  biuro@kancelaria-osowiecka.pl

  WN Legal Damian Nartowski Karol Wątrobiński
  +48 722 115 165
  biuro@wnlegal.pl

  Kancelaria Agnieszka Plejewska
  +48 601 64 94 81
  plejewska@post.pl

  KS Legal Kancelaria Prawna Kacper Sampławski
  +48 501 426 942
  kancelaria@kslegal.com.pl

  Marek Skrobacki Kancelaria CHF
  +48 22 299 42 34
  kancelaria@kancelariaCHF.pl

  Kancelaria Przemysław Smoczyński
  +48 602 334 274
  smoczynskiprzemek@gmail.com

  Kancelaria Teresa Majewska
  +48 600 436 132
  teresa.majewska@adwokatura.pl

  Libera i Wspólnicy Kancelaria
  +48 790 301 331
  sekretariat@kancelarialibera.pl

  Kancelaria Prawna Grzegorz Sikorski
  + 48 58 781 76 67
  kancelaria@sikorski.pl

  Adwokat Anna Dombska
  +48 506 316 852
  kontakt@adwokatdombska.pl

  Radca Prawny Tomasz Konieczny
  +48 603 742 273
  t.konieczny@kancelaria-kgp.pl

  Malanowski i Wspólnicy Kancelaria Prawna
  +48 798 87 18 17
  kancelaria@malanowski.eu

  Ranking Kancelarii Prawnych
  Wybór kancelarii prawnej, która będzie skutecznie, rzetelnie i sprawnie prowadzić sprawę sądową nie jest zadaniem prostym. Rynek usług prawniczych jest jednym z bardziej skomplikowanych i nieprzejrzystych dla osób, które zawodowo nie parają się prawem. Spora liczba kancelarii prawnych, adwokatów i radców, którzy działają na rynku nie ułatwia zadania, a ciągle rosnący poziom skomplikowania ustawodawstwa, wymusza daleko idącą specjalizację zawodowych pełnomocników.

 • 12 października 2019 z 10:54
  Permalink

  Fajny materiał ale powinni po prostu doradzić do których kancelarii się zwrócić. I jeszcze lepiej aby podali np Getin Bank najlepsza jest kancelaria xxx a Pko Bp najlepsza jest kancelaria yyy bo mają najwięcej wygranych spraw etc.

 • 13 października 2019 z 23:28
  Permalink

  Widać, że się chyba dopiero rozkręcają ale film o kancelariach dla frankowiczów i informacje jak wybrać dobrą kancelarię mega ciekawy. Chyba jeszcze nie widziałem tak dobrego materiału na ten temat w internecie.

 • 22 grudnia 2019 z 20:17
  Permalink

  Nie idź na łatwizne, nie wybieraj pierwszej lepszej kancelarii której reklama Ci się wyświetli gdzieś podczas przeglądania stron. Właściwie wszelkie kancelarie które posługują się płatnymi reklamami możesz odrzucić od razu. Żadna dobra i sprawdzona kancelaria nie korzysta z płatnej promocji. Nie muszą bo klienci czekają czasem w kolejce aby ocenili sprawę i przyjęli do prowadzenia. Jak jakaś kancelaria korzysta z płatnej reklamy na różnych portalach czy przesyła reklamę w formie e-mail to zapisz sobie ich nazwę z dopiskiem – W ŻADNYM WYPADKU NIE KORZYSTAĆ!!!! Najczęsciej tak poszukują frankowiczów różnego rodzaju spółki ale widać, że też zaczynają prawnicy z marnym doświadczeniem starający się wbić w biznes frankowy

Dodaj komentarz